Jaki plecak będzie odpowiedni dla naszego dziecka?

Jeśli w naszej rodzinie mamy ucznia szkoły podstawowej, to kupienie plecaka będzie koniecznością. To zadanie czeka wszystkich rodziców lub opiekunów. Jednak ciekawy plecak Myszka Miki z BEE może sprawić, że nauka dla dziecka stanie się przyjemnością.

Dlaczego wybór odpowiedniego plecaka jest taki ważny?

Pierwszym prawidłowym założeniem jest zaakceptowanie faktu, że plecaki mogą naprawdę przemawiać do dziecka i motywować je do angażowania się w działania edukacyjne. Wybór tego ważnego atrybutu ucznia nie jest przypadkowy, ponieważ właściwy projekt może sprzyjać prawidłowemu rozłożeniu masy ciała i zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów z plecami.

Znaczenie wygody podczas noszenia

Wielu producentów plecaków rozważało wprowadzenie rozwiązań, które uczynią ich produkty bardziej ergonomicznymi. Nowe plecaki są wzmocnione, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać ją we właściwej pozycji. Zazwyczaj zapobiegają one gnieceniu się książek i zeszytów. Należy pamiętać, że łączna waga plecaka nie powinna przekraczać 10% wagi naszego dziecka. Oznacza to, że jeśli nasze dziecko waży 35 kg, to jego limit wagowy wynosi 3,5 kg. Jeśli sam plecak stanie się cięższy, rzeczywista jego pojemność zostanie zmniejszona, nawet jeśli dostępna przestrzeń nie jest w pełni wykorzystana. Jest to istotne ze względu na czynniki zdrowotne, więc nie należy lekceważyć tych ram.

Co powinien zapewniać dobry plecak?

Plecak z postaciami z bajek Disneya jest szczytem marzeń siedmiolatka. Możemy kupić np. plecak Myszka Miki. Takie kolorowe plecaki posiadają:

  • kieszonką na wodę;
  • wyprofilowane plecy;
  • oddychające paski;
  • poręczną przednią kieszeń.

Praktycznym rozwiązaniem są dodatkowe przegródki, w których można włożyć lunch, napoje lub odzież sportową. W rezultacie przyczyniają się one do organizacji i higieny.

Wybór zdrowego plecaka

Im starsze dziecko, tym bardziej będzie chciało wpływać na wybór szkolnych plecaków. To całkowicie naturalne, ale nie należy się zgodzić ze wszystkimi sugestiami ucznia, zwłaszcza jeśli mogą one mieć negatywny wpływ na kręgosłup. Stosunkowo lekki plecak, który rówieśnicy pierwsi często uważają za fajny, nie musi dobrze wpływać na zdrowie. Jego rozmiar musi być zgodny z anatomią małego właściciela. Górna krawędź nie powinna być wyższa niż szyja. Zaleca się również, aby dolny koniec nie wykraczał poza linię tylną pleców. Nowe modele mają zazwyczaj sztywną kopułę na plecach, aby utrzymać dziecko w prawidłowej postawie. Szczególnie ważny jest poziom kręgosłupa lędźwiowego.

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com