Read Comments

Dziecko z telefonem – kiedy jest odpowiedni moment, by zakupić dziecku telefon?

Współcześnie jesteśmy świadkami postępu technologicznego, który dotyka populację od najmłodszych lat. Czasem miewa się wrażenie, iż dzieci rodzą się z odruchem przesuwania palcem po smartfonach. Sprzęt nie jest dla nich zagadką.

Wielu rodziców zastanawia się kiedy jest odpowiedni moment, by wyposażyć swoje dziecko w telefon komórkowy? Odpowiedzi są podzielone. Niektórzy uznają, że jak najszybciej, inni z kolei, że jak najpóźniej. Jedno jest pewne – postępu nie zatrzymamy i niczym dziwnym nie jest zjawisko sześciolatka z telefonem komórkowym w ręku. Wszystkie zdobycze technologiczne miały w zamyśle ulepszać życie ludzkie. Telefon bez wątpienia do takich należy. Daje po prostu mnóstwo możliwości. Jeśli dziś są takie czasy, że dzieci korzystają z telefonów, niechaj robią to mądrze. I tu zaczyna się rola rodzica. Można dać dziecku super komórkę wyposażoną w ekstra gry i mieć dziecko z głowy. Jednak telefon w rękach dziecka może mieć znacznie większe korzyści. Nowinki Xiaomi działają z myślą i o najmłodszych użytkownikach. W łatwy sposób dzieci mogą wykonywać połączenia i komunikować się z najbliższymi. Rodzice są spokojniejsi, gdy wiedzą, że mogą być w każdej chwili w kontakcie ze swoim dzieckiem. To ich uspokaja. Wiedzą, gdzie znajdują się ich pociechy. Ponadto w telefonach można także zainstalować specjalną aplikację, która na zasadzie GPS informuje o lokalizacji naszego dziecka. To zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa, gdyż znajduje się pod specyficzną ochroną.

Telefony Xiaomi są skonstruowane z myślą o użytkownikach w każdym wieku. Dziecko pod kontrolą rodzica wykorzysta telefon w pożytecznym celu. A i aspekt rozrywkowy w postaci gier czy dziecięcych aplikacji, jeśli jest kontrolowany przez rodzica, nie przyniesie większej szkody.

Tags: , ,
Categories refleksje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *