Read Comments

Telefon a osobowość – czy istnieje korelacja?

O naszej osobowości mówi wiele. To jaki krąg znajomych wybieramy, jakie wykonujemy rodzaj pracy, jaką formę wypoczynku preferujemy, jaki mamy styl ubierania lub wnętrze domu – to wszystko to czynniki, które pozwalają nas w jakiś sposób określić. Okazuje się także, że i wybór modelu telefonu nie jest wyborem przypadkowym.

Ponieważ telefon komórkowy jest przedmiotem codziennego użytku i towarzyszy nam wszędzie, musi w pełni odpowiadać naszym oczekiwaniom i potrzebom, czyli pasować do nas samych. Część osób decyduje się na personalizowanie swojego telefonu, czyli nadawanie mu odpowiedniego stylu. Taką możliwość dają nam wszelkiego typu dodatki, które uczynią nasz telefon oryginalnym. Przykładem mogą służyć akcesoria do Xiaomi. Wybór etui do telefonu czy zdjęcia na wyświetlacz daje pewne informacje o naszych upodobaniach.

Pokaż mi swój telefon a powiem Ci kim jesteś

Póki, co nie powstały żadne rzetelne badania czy statystyki, które opisywały by zależność między osobowością człowieka a jego telefonem. Choć dla socjologów i psychologów jest to zapewne ciekawy temat. Telefony Xiaomi i inne modele trafiają w ręce użytkowników, którzy najpierw dokonują rozeznania w kwestii, który telefon będzie dla nich najodpowiedniejszym. Wybór aplikacji także może dużo powiedzieć o osobowości użytkownika. Drogie telefony będą namiastką luksusu i mogą określać kogoś kto lubi prestiż.

Telefony w oryginalnych, abstrakcyjnych niekiedy pokrowcach mogą oznaczać, że właścicielem jest ktoś nietuzinkowy, kto nie boi się wyzwań. Zapewne doczekamy się badań w tej materii, gdyż telefon dzisiaj jest niezwykle ważnym elementem w życiu większości populacji ludzkiej. Służy nam każdego dnia i chcemy by w pełni spełniał nasze oczekiwania. A każdy ma przecież inny zakres potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *